ارز دیجیتال e-rmb

1- یوآن دیجیتال (e_RMB)، نسخه دیجیتال پول ملی چین و جایگزین پول در گردش (m0) است و به صورت 1:1 توسط یوآن پشتیبانی می‌شود؛ بنابراین برخلاف رمز ارزها (مانند بیت کوین) قابلیت استخراج (Mine) و سفته بازی ندارد. 2- یوآن دیجیتال و کیف پول های دیجیتالی مربوطه از فناوری بلاک چین کنترل شده (بلاک چین سازمانی) و شیوه‌های رمزنگاری استفاده می‌کنند و استفاده از آن نیازی به حساب بانکی و یا اتصال به اینترنت ندارد. 3- این ارز از سیستم دو لایه استفاده می‌کند؛ به این معنا که بانک مرکزی چین وظیفه خلق و انتشار یوآن دیجیتال و موسسات مالی وظیفه توزیع ارز و بهبود کیف پولهای دیجیتال و شیوه‌های پرداخت را خواهند داشت. 4- یوآن دیجیتال هزینه‌های خلق، نگهداری و توزیع پول را کاهش می دهد، رصد و کنترل برخط ( آنلاین ) ارز را تنها برای بانک مرکزی چین ممکن و اعمال سیاستهای مقابله با پول شویی و دیگر استانداردها را تسهیل می‌کند. 5- نظام ارزدیجیتال/پرداخت الکترونیکی (DC/EP)، به لحاظ فن آورانه بی نیاز از پیام رسان سوئیفت...
جمهوری خلق چین بعنوان دومین اقتصاد جهان همزمان به افزوده شدن چالش‌هایش با امریکا به ویژه در حوزه مالی – تجاری در اوت 2019 اعلام نمود رمز ارز ملی خود را در فرم یوآن دیجیتال ارائه خواهد کرد. از نظر برخی تحلیلگران اقتصادی، طی دو دهه آینده بانک مرکزی چین یوآن را به ارز دیجیتال تبدیل خواهد نمود و مردم این کشور به جای رمز ارزهای دیگر، از e-RMB یا یوآن دیجیتال استفاده خواهند کرد. استفاده از ارز دیجیتال ملی در چین، با توجه به وسعت اقتصادی و تبادلات تجاری این کشور در سراسر جهان تحولی تاریخی در سیستم مالی بین المللی و تهدید جایگاه دلار در آینده بشمار می‌رود. متن زیر ضمن توضیح مفهوم و چگونگی کارکرد رمز ارزها نگاهی به سیاست چین در این ارتباط دارد.
چین از فست‌ فود زنجیره‌ای مک‌دونالد خواسته تا آزمایش سیستم پرداخت‌های یوان دیجیتال را پیش از المپیک زمستانه پکن توسعه دهد. به گزارش پیوست، طرح ارز دیجیتال بانک
چین پرداخت های ارز دیجیتال را به صورت آزمایشی شروع کرده و در حال توسعه e-RMB (یوان الکترونیکی) می باشد و شاهد پیشرفت هایی بوده است.
دوره مقدماتی آموزش ارزدیجیتال -
تفاوت یوان دیجیتال با رمزارزها چیست؟ - چین پس از موفقیت در پلتفرم‌های تجارت الکترونیکی مانند Alibaba ، Tencent و Baidu، در سال 2014 تصمیم به کشف مفهوم ارز دیجیتال مستقل برای خود و ساخت یوان دیجیتال گرفت.
آیا یوان دیجیتال برای کنترل بیشتر شهروندان چینی مفید است؟ - چین گوگل ندارد، اما بایدو را دارد. ⚡️ وی چت به جای واتس اپ، یوکو به جای یوتیوب و به زودی یوان دیجیتال به جای بیت کوین.
ساکنان چین 15 میلیون یوان دیجیتال را به عنوان بخشی از هدایای دولت دریافت خواهند کرد.
تبدیل بیت کوین به آنتالوژی گَس - قیمت لحظه ای، نمودار و اطلاعات ضروری (Ontology Gas) و دیگر ارزهای دیجیتال. Ontology Gas(به انگلیسی: Ontology Gas؛ نماد: ONG) یک ارز دیجیتال رمزگذاری شده است. ارز Ontology Gas در عمل یک توکن غیر قابل استخراج است. توکن های غیر قابل استخراج در ابتدا توسط خالق آن توکن استخراج شده اند و سپس به عموم عرضه می شوند.
چین &#x 2019; بانک ذخیره، مردم &#x 2019; بانک چین (PBOC)، به بررسی ارز دیجیتال بانک ذخیره خود (CBDC) با یک واحد پرداخت
یوان دیجیتال حالا دیگر در حد حرف و ایده نیست بلکه ۲۶۰ میلیون کاربر دارد. المپیک زمستانی هم در راه است و احتمالا ارز دیجیتال چینی به زودی عرضه عمومی می‌شود. در این گزارش به ناگفته‌های یوان دیجیتال می‌پردازیم و اینکه ارز دیجیتال چینی بخریم یا نخریم؟
بلاک‌ویر: هفته نامه تحلیل بیت کوین – نسخه 37 - ساکنان سه شهر بزرگ چین پرداخت مالیات، حق تمبر و هزینه بیمه تامین اجتماعی خود را با استفاده از ارز دیجیتال ملی چین، یوان دیجیتال (e-CNY) آغاز کرده‌اند.